wtorek, 14 sierpnia 2018

Zawartość pracy dyplomowej

W podrozdziale 1.3. opisuje się krótko zawartość poszczególnych rozdziałów pracy po kilka zdań na rozdział, zaczynając od rozdz. 2. Opis kolejnych rozdziałów powinien charakteryzować ważniejsze treści, spostrzeżenia oraz uzyskane wyniki i wnioski dotyczące danego rozdziału. 

Zaleca się, aby kolejne rozdziały począwszy od rozdz. 2 zawierały na ich zakończenie podrozdział „Podsumowanie”, w którym podsumowuje się syntetycznie dany rozdział w nawiązaniu do celu i tezy pracy. Ma to na celu wykazanie, że utrzymuje się logikę i przejrzystość wywodu w kolejnych rozdziałach pracy.

2. Tytuł rozdziału drugiego 


2.1. Tytuł podrozdziału


Rozdział drugi i ewentualnie trzeci mają zwykle charakter przeglądowy z powoływaniem się na odpowiednie pozycje literatury. Ma to na celu zapoznanie czytelnika z wykonanymi już pracami przez innych autorów oraz dostępnymi metodami, modelami, narzędziami komputerowymi, wynikami w formie tablic lub wykresów, technologiami, itd., które są ważne w przyjętym w pracy dyplomowej procesie wywodu, na przykład w celu późniejszego wykazania, że rozwiązanie zaproponowane w pracy (opisane w późniejszych rozdz. autorskich) ma określone zalety, na przykład uzyskano lepszą jakość sterowania lub dokładniejsze wyniki obliczeń/symulacji. 

Należy przyjąć odpowiednie proporcje części przeglądowej i części autorskiej pracy dyplomowej. Ta druga część powinna przeważać objętościowo. Część autorska pracy powinna wynosić co najmniej 50% objętości całej pracy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.