Przypisy

Przypisy - to krótkie notki i objaśnienia autora odnoszące się do wskazanych wyrazów, zwrotów lub fragmentów tekstu. Wskazują źródło pochodzenia określonych danych, poglądów, cytatów. Mogą także spełniać funkcję polemiczną, objaśniającą, ilustrującą lub uzasadniającą szczegółowo (poza tekstem właściwym) postawioną w pracy tezę. Przywoływanie cudzych myśli w oryginalnym brzmieniu lub parafrazowanie ich bez udokumentowania tego w formie przypisu stanowi naruszenie prawa i traktuje się jako plagiat.

Przypisy dolne

Przypisy dolne polegają na umieszczaniu informacji o źró­dle na dole każdej strony (rys. 30). Sposoby przedstawia­nia źródła są różne, podobnie jak w przypadku bibliografii.

Rysunek 30. Przypis dolny.



Źródło: opracowanie własne.

Format przypisu dolnego powinien być zgodny z wytycz­nymi sformułowanymi przez uczelnię lub skonsultowany z promotorem. Na rys. 30 został przedstawiony jedynie przykład przypisu. Należy pamiętać, że czcionka użyta przy każdym przypisie powinna być tożsama z czcionką, którą napisany jest tekst właściwy, jednak jej wielkość po­winna być mniejsza od tekstu właściwego - w przykładzie na rys. 30 czcionka użyta w przypisie dolnym to Times New Roman, rozmiar 10, interlinia pojedyncza, akapit wyjustowany.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.